Як закласти урожай озимих з осені?
Якщо у планах господарства - отримати високі врожаї озимих, треба подбати про оптимальні характеристики рослин для входу в зиму. Вони мають накопичити достатньо поживних речовин для перезимівлі, добре сформувати кореневу систему і здорову вегетативну масу.
Приморозки й озимина
Посіяли озимину і ще не отримали сходів?

Не секрет, що пізні строки посіву збільшують ризики стресу рослини під час зниження температур. Адже до настання перших приморозків озимина не встигає накопичити достатню кількість поживних речовин, і виникає гостра потреба у прискоренні її росту та розвитку.

Отже, що потрібно зробити для того, щоб Ваша пшениця чи ріпак гарно перезимували?

  1. Отримати дружні сходи по запланованій густоті

  2. Забезпечити якісну перезимівлю

  3. Допомогти рослині потужно відновити вегетацію навесні
Якщо сходи озимих Ви уже отримали.
Треба допомогти рослині накопичити необхідну кількість елементів живлення. Найперше треба забезпечити рослину фосфором, калієм, магнієм, бором та цинком, застосувавши комплексні мінеральні добрива. Це допоможе культурі накопичити максимум поживних речовин перед входом у зиму.
Якщо озимина погано розвинена, і вже почалось зниження температур.

Елементи живлення будуть погано засвоюватись рослиною. Тут буде доречним використання стимуляторів росту, які прискорюють всі біохімічні процеси в рослині. Крім того, важливо звертати увагу на препарати, до складу яких входить поліетиленгліколь. Він проникає в середину рослини і змінює структуру вільної води, що підвищує ефективність протікання будь-яких хімічних реакцій, в тому числі і засвоєння поживних елементів.

Амінокислоти, які зазвичай містяться в складі таких препаратів сприяють активному синтезу білків і пришвидшенню фотосинтезу. Це дасть можливість рослині нарощувати вегетативну масу, що особливо критично при поганому розвитку озимих.

Застосування комплексних добрив разом із стимуляторами росту у цей період допоможе закласти урожай озимих з осені і покращить весняне відновлення вегетації ячменю, пшениці і ріпаку.
Вимерзання озимини
Посіяли озимину і ще не отримали сходів?

Запорука успішної перезимівлі - кількість пластичних речовин, накопичених рослиною під час короткої осінньої вегетації. Від того, які умови для цього складуться в осінній період, залежать ризики вимерзання пшениці чи ріпаку. Тому важливо допомогти культурі накопичити необхідні елементи живлення і підготувати її до стресів ще до їх настання.

Отже, як зробити так, щоб рослина була готова до перезимівлі і не вимерзла ще при перших морозах?

Комплексні мінеральні добрива - це гарне рішення для тих, хто хоче, щоб рослина заклала майбутній потенціал з осені і була готова до перезимівлі.
    1. Завдяки поживним речовинам, що входять до складу таких препаратів, рослина краще накопичує цукри, стає сильнішою в конкуренції за фактори життя і забезпечує потужне відновлення вегетації навесні.
    2. Тоді як від перших приморозків озимину вбережуть антистресанти. Вони підвищують стійкість до вимерзання рослини і готують рослину до стресу ще до його настання. ПЕГи, що входять до складу таких препаратів, змінюють структуру вільної води, перетворюючи її на гель. Це не дає можливості передчасного утворення кристалів льоду, які під час різкого зниження температур можуть буквально розривати рослину зсередини. Застосування таких препаратів захищає рослину від вимерзання у критичні періоди (під час настання перших морозів).
    3. Якщо ж стрес вже настав і треба нейтралізувати його вплив на рослину, звертайте увагу на препарати, до складу яких входять амінокислоти. У випадку негативного впливу перших приморозків антистресанти допоможуть озимині швидко відновитись, активно сприяючи нарощуванню здорової вегетативної маси.
    Чому жовтіє озимина?
    Які причини того, що озимина жовтіє? Найчастіше пшениця та ріпак набувають світло-салатового, жовтуватого забарвлення, кінчики листя сохнуть і скручуються. Це може бути вплив низьких температур, грунтових шкідників чи кореневих гнилей. Але найчастіше пожовтіння рослин є ознакою нестачі елементів живлення. Навіть при інтенсивному живленні макро- та мікроелементами рослина може погано їх засвоювати через низькі температури. Це говорить про необхідність застосування стимуляторів росту із додатковим підживленням по листу.

    Рослині потрібен потужний заряд елементів живлення, необхідних для вдалої перезимівлі. Застосовуйте комплексні мікродобрива, які впливають на зимостійкість рослини, підвищують її імунітет і, завдяки цілому комплексу поживних елементів, рослина швидше накопичує цукри. Так підживлення у фазі осіннього кущення допоможе збільшити вміст білків та амінокислот в рослині.
      Як вивести рослину зі стресу?
      Якщо Ваші посіви вже перебувають у стані стресу, треба подбати про зниження ризиків втрати врожаю завдяки застосуванню антистресанту.
      1. Застосування антистресанту допоможе відновити вегетацію рослини навіть під час настання стресу.Завдяки їх дії рослина може самостійно вести боротьбу з несприятливими факторами, виділяючи антистресові білки, які відповідають за нейтралізацію стресів.
      2. Крім того такі препарати дають рослині регенеративну здатність, вона пробуджується, продовжуючи вегетацію з метою відновлення фізіологічного стану рослини після ушкоджень. Як результат - відбувається нарощування вегетативної маси рослини.

      Забезпечення озимини якісним живленням з осені забезпечує закладку високого врожаю. Адже накопичення цукрів, ріст і розвиток рослини, неможливі без будівельного матеріалу, тому застосування мікродобрив у комплексі зі стимуляторами росту є особливо необхідним на посівах озимих культур.
      Чому погано кущиться озимина?
      Для отримання максимального врожаю озимих культур треба подбати про його закладку з осені. Враховуючи строки посіву і фазу розвитку культури, треба розуміти, скільки часу відводиться культурі на осінню вегетацію. Чи встигнуть посіви сформувати вегетативну масу, щоб з оптимальними параметрами увійти в зиму?
        Як підтягнути посіви?
        Якщо Ви зробили огляд посівів і прийняли рішення про те, що озимі потрібно "підтягнути", тобто стимулювати їх ріст і розвиток, саме час подумати про стимулятори росту і підживлення мікроелементами.
        1. Застосування стимуляторів росту в цей період допоможе Вашим рослинам підвищити енергію польової схожості, а отже дасть можливість отримати дружні вирівняні сходи. Складові таких препаратів оптимізують функції рослинних клітин і підвищують якісні показники врожайності культури. Стимулятори росту впливають на швидкість і напрямленість всіх процесів у клітинах рослин і діють саме в той момент, коли це потрібно рослині. В результаті виробляється велика кількість енергії, яка їй необхідна культурі для швидкого нарощування здорової вегетативної маси.
        Таким чином навіть при несприятливих погодних умовах озимина продовжить вегетувати, накопичуючи цукри, які їх необхідні для перезимівлі та потужного відновлення вегетації навесні.1. Якщо Ваші посіви вже перебувають у стані стресу, треба подбати про зниження ризиків втрати врожаю завдяки застосуванню антистресанту. Він допоможе відновити вегетацію рослини навіть під час настання стресу.Завдяки їх дії рослина може самостійно вести боротьбу з несприятливими факторами, виділяючи антистресові білки, які відповідають за нейтралізацію стресів.

        2. Застосування мікроелементів у комплексі зі стимуляторами росту дасть можливість засвоювати елементи живлення, забезпечуючи озимину і допомагаючи сформувати оптимальні параметри для входу в зиму. Подбайте про закладку врожаю озимих культур ще з осені!
        Подбай про гарну перезимівлю озимини
        Придбай комлекс мікродобрив на перезимівлю з безкоштовною доставкою